BAR5003WE6327HTSA1
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
BAR5003WE6327HTSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 100 mA
Product Status : Obsolete
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.4pF @ 5V, 1MHz
Resistance @ If, F : 4.5Ohm @ 10mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 50V
Supplier Device Package : PG-SOD323-2
Mfr : Infineon Technologies
Package / Case : SC-76, SOD-323
Power Dissipation (Max) : 250 mW
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Base Product Number : BAR50
Description : RF DIODE PIN 50V 250MW SOD323-2